Rady a tipy

Rady a tipy

K čemu je výslužkový dort?

Výslužkové dorty většinou vzhledově i chuťově ladí s hlavním svatebnímdortem. Obvykle se objednávají dva: „Za syna“ a „Za dceru“. Nevěsta dává výslužkový dort „Za syna“ rodičům ženicha. Ženich dává výslužkový dort „Za dceru“ rodičům nevěsty.


Jakou vybrat příchuť?

Sto lidí, sto chutí, proto určitě nezapomeňte na chuťovou rozmanitost.V případě patrového dortu je vhodné zvolit pro každé patro jinou příchuť. Hosté očekávají, že krásný dort bude také skvěle chutnat. Jistě nic nezkazíte, pokud na svatební tabuli umístíte i několik menších dortu, aby svatebčané měli co největší výběr.


Jak správně vybrat svatební dort?

Svatební dort je dominantní prvek svatební tabule. Proto jeho výběru věnujte minimálně stejnou pozornost, jako například výběru svatebních šatu. Svatební dort by mel určovat styl svatební tabule ne-li celé svatby. Trendem poslední doby jsou patrové, jednoduše dekorované a barevné sladěné dorty.


Jak veliký by mel být svatební dort?

Podle poctu hostu na svatební hostině zvolte velikost dortu. Vždy je však dobré počítat s určitou rezervou, aby se dostalo opravdu na všechny. Výborný dort si každý rád přidá!


A na co nezapomenout při krájení dortu?

Rozkrojení svatebního dortu je vrcholným okamžikem každé svatební hostiny. Tento akt provedou manželé společně tak, že nevěsta krájí a ženich položí svou ruku na její. Každý host by měl sníst alespoň kousek. Jeho odmítnutí údajně přináší neštěstí jak manželům, tak osobě, která dort odmítla. Družičce, které se ukrojený kousek dortu na talíři převrátí, se údajně do jednoho roku vdá.


Symbolika dortu

Symbolika dortu je dnes chápána trochu jinak. Svatební dort již není jen lepší dezert na svatebním stole, ale symbolizuje charakter svatby. Je vyjádřením povahy, nápaditosti, ale i třeba společenského postavení.


Figurky na dort ano nebo ne?

Téměř jakýkoliv svatební dort lze doplnit vhodnou figurkou. Po rozkrájení dortu si ji novomanželé většinou uchovají na památku.


Ještě něco málo o našich dortech..

Základ každého dortu tvoří jemné světlé piškotové těsto, máslový krém a mléčná modelovací hmota. Dorty je možné dozdobit také plastovými figurkami ženicha a nevěsty.U všech dortů můžete libovolně kombinovat příchuť krému pro každé patro zvlášť. Můžete zůstat u lahodného máslového krému bez příchuti nebo vybírat z těchto možností příchutě: ananas, kokos, ořech a čokoláda.Také zdobení a barvu dortu rádi přizpůsobíme Vašim požadavkům např. dle doneseného barevného vzorku.


Proč minizákusky?

Minizákusky díky své rozmanitosti chutí a tvarů budou na svatební tabuli vypadat opravdu skvěle. Potěší nejen oko, ale i chuťové buňky. Jsou to zmenšené kopie běžných zákusků. Každý je úplně jiný. Můžete tak vyzkoušet více druhů a uspokojit svou chuť.


Svatební koláče

Svatební koláče by měly mít alespoň tři druhy náplně. Rovněž vzhledem by se měly lišit od běžných koláčů.  Jedná se přece o mimořádnou příležitost. Zvyky týkající se svatebních koláčů se regionálně různí. Obecně lze svatební koláče použít dvěma způsoby, a to jako:  Zvací a výslužkové koláče


Zvací koláče

Zvací koláče se rozdávají příbuzným nebo známým několik dní před plánovanou svatbou. Slouží jako osobní pozvánka na svatbu. Jsou jakousi vizitkou, která předznamenává bohatou hostinu.


Výslužkové koláče

Jak již název vypovídá, druhou příležitostí, kdy obdarovat svatebčany koláči je výslužka. Na závěr svatební hostiny ženich s nevěstou rozdají svatebčanům balíčky svatebních koláčů jako chutnou vzpomínku na slavnostní okamžik.


Jak zabalit svatební koláče?

Ať už svatební koláče použijete jako pozvánku nebo jako výslužku, vždy je vhodné je úhledně zabalit. Aby byl balíček rozmanitý a nevypadal příliš chudě, je vhodné do něj přidat i svatební cukroví. Jako svatební cukroví se používá jemné čajové pečivo několika druhů a tvarů. Zároveň je možné přidat ke koláčům a cukroví také různé ozdoby. Ozdoby do svatebních balíčků jsou tou pověstnou třešničkou na dortu celého balíčku. Většinou jsou z marcipánu nebo mléčné cukrářské hmoty. Motivem i barvou bývají sladěny se svatebním oznámením, svatebním dortem nebo jiným prvkem, který se svatby týká.


Proč na svatební hostinu objednat rolády?

Na svatební hostinu je dobré objednat také nekrájené rolády. Je obvyklé dát kousky nekrájených rolád do výslužky svatebčanům. Další výhodou je, že pokud vám nezbude ani kousek svatebního dortu, můžete místo něj použít libovolné množství rolád.


Něco k pivu nebo vínu?

Vhodně zvolená kombinace lahůdek zajistí, že Váš stůl bude vypadat opravdu bohatě. K pivu nebo vínu je skvělé zakousnou i nějaký chlebíček, salám, sýr či jinou lahůdku.

Navštivte náš e-shop


Vybírejte a nakupujte
on-line v pohodlí domova...
pokračuj

Akční nabídka


Zajímavé slevy
v pekařství U Rohlíčka ...
pokračuj

Zdravá výživa

pokračuj

Facebook

pokračuj