Zdravá výživa

Zdravá výživa

Žijeme zdravě ...
Proč jíst celozrnné pečivo a chléb! Energetická hodnota bílého a celozrnného pečiva je téměř stejná. Výživová hodnota je ale vyšší u pečiva celozrnného. Bílá mouka se mele z vnitřní části zrna a obsahuje méně minerálních látek a vitaminů. Má méně vlákniny a vyšší glykemický index. Vyšší glykemický index vede k většímu vzestupu hladiny cukru v krvi, tedy i k uvolnění většího množství hormonu inzulínu, který mimo jiné podporuje ukládání energie do tukových zásob. ...více »

Vláknina - alarmující stav
Je vláknina důležitá? Víte, že Češi jsou na prvním místě v rakovině tlustého střeva? Proč? Jedním z podstatných důvodů je, že průměrný Čech sní jen polovinu denní doporučené dávky vlákniny (11 až 15 g, DDD 25 až 30 g). ...více »

Bezlepkové pečivo
BEZLEPKOVÉ je vše, CO JE určeno K JÍDLU, jen NEOBSAHUJE OBILOVINY! Jinak řečeno neobsahuje LEPEK z obilovin: pšenice, žito, ječmen či oves. Lidé mají "obecně" problém s pojmem "BEZLEPKOVÉ", jako by to byla infekce, bacil, virus nebo něco ODPORNÉHO, NEPOŽIVATELNÉHO, BA CO VÍC NEBEZPEČNĚ ZDRAVÉHO. ...více »

Navštivte náš e-shop


Vybírejte a nakupujte
on-line v pohodlí domova...
pokračuj

Akční nabídka


Zajímavé slevy
v pekařství U Rohlíčka ...
pokračuj

Zdravá výživa

pokračuj

Facebook

pokračuj